Hodnocení hráčů po zápase s Newcastlem

26.02.2024, 12:53 – Matěj Vyvlečka / arsenal.com

Arsenal si na Emirates Stadium opět zastřílel. Po dominantním výkonu přehrál Newcastle 4:1 a pokračuje v boji o titul. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya – 7,0 -
V první půli byl v podstatě bez práce. Byl vidět zejména v rozehrávce, kdy občas hezky založil dlouhým nákopem protiútok. Pochválím ho za dva dobré výběhy mimo pokutové území. Ve druhé půli už byl ve větším pozoru a připsal si dva zákroky. Měl tam opět skvělý výběh, kdy vystál Isaka a nedovolil mu zakončit. U gólu byl bez šance. Skvělý výkon.

Ben White – 7,0 -
Opět spolehlivý výkon směrem dozadu. Vyhrál hlavičkové souboje a až na jeden souboj s Isakem, kterého pustil ke střele, si dobře vedl i v soubojích 1v1. Směrem dopředu střídal lepší momenty s horšími. Občas přihrál pozdě nebo nepřesně, občas dobře zakombinoval se spoluhráči. Po jedné takové kombinaci se dostal do skvělé pozice, kdy mohl vystřelit, rozhodl se ale pro přihrávku, která byla navíc nepřesná.

William Saliba – 7,5 -
Nemám mu moc co vytknout. Sváděl dobré souboje s Isakem a vycházel z nich vítězně. Dobře si vedl i v rozehrávce a při hlavičkových soubojích. Soupeř hrozil minimálně, a tak toho moc řešit nemusel.

Gabriel Magalhaes – 8,0 -
Vedl si podobně jako jeho kolega. Dobře rozehrával, vyhrával souboje a opět byl velmi nebezpečný i v pokutovém území soupeře. Právě po jeho hlavičce padl první gól zápasu, když si míč srazili hráči Newcastlu do vlastní sítě. Oba stopeři podali skvělé výkony.

Jakub Kiwior – 8,0 -
Dnes se mi velmi líbil. Soupeře na své straně k ničemu nepouštěl, dobře kombinoval se spoluhráči a jde vidět, že nabírá sebevědomí. Byl totiž aktivní i směrem dopředu a rozdal dvě hezké přihrávky za obranu. Dokázal se i gólově prosadit, když rohový kop Rice, i s přispěním teče, dostal do sítě. Stále se zlepšuje.

Jorginho – 8,5 – MOTM
Klobouk dolů. Stále ho limituje zranění, a přesto předvádí vysoce kvalitní výkony. Dnes byl tradičně skvělý v rozehrávce, dobře se pohyboval pozičně, získal i několik míčů. Přítomnost Rice mu dodává možnost nabízet hezké kolmé přihrávky a má velký podíl na gólu Havertze, když právě jeho pas za obranu zužitkoval Martinelli přihrávkou pod sebe právě na Havertze, který se prosadil. V závěru už mu docházeli síly, jinak byl ale pro mě mužem zápasu a záloha s ním působí mnohem jistěji.

Declan Rice – 8,0 –
Další skvělý výkon. Dnes hrál o něco výše a zejména v presinku odvedl velký kus práce, když neustále získával míče od soupeře. Dobře kombinoval, vyhrával souboje a neustále se nabízel spoluhráčům. V 10.min se dostal do slibné příležitosti, vypálil ale přímo na Kariuse. Opět se chopil zahrávání standartek a po jedné z nich se prosadil Kiwior. Už bych řekl, že standardní výkon.

Martin Odegaard – 7,5 -
Opět neskutečně odpracovaný zápas našeho kapitána. Dnes toho naběhal a nasprintoval opravdu hodně. Skvěle spouští presink, ve kterém je opravdu dobrý. Samozřejmě měl i prsty ve většině ofenzivních akcí. Díky Jorginhově přítomnosti se nemusí stahovat tak hluboko a blíže brance je i nebezpečnější. Dnes si ale myslím, že i hodně akcí mohl vyřešit lépe. Buď lepší přihrávkou nebo i vlastním zakončením. Občas měl i smůlu, že spoluhráči nezakončili gólově nebo jim chyběl krok. Jinak to byl ale dobrý výkon.

Bukayo Saka – 8,0 -
Dnes byl hodně aktivní. Velmi dobře kombinoval s Odegaardem, skvěle presoval a poctivě se vracel i do defenzivy. Stejně jako u Odegaarda mu občas chyběl krok nebo jeho spoluhráčům. Dařilo se mu ale udržet míč v těžkých situacích nebo se hezky uvolnit. Po jeho rohovém kopu padl náš první gól. Sám se prokouskoval k zakončení v 38.min, jeho zakončení ale vyrazil Karius. V 65.min se ale individuálně uvolnil a gólově zakončil na zadní tyč. 

Gabriel Martinelli – 7,5 -
Také podal aktivní výkon. Poctivě pracoval do defenzivy a odvedl hodně práce v presinku. Dnes přidal i ofenzivní nadstavbu. Škoda, že některé jeho zakončení byly zblokované nebo si neporozuměl se spoluhráči. Ve 24.min si zaběhl za obranu, kde ho našel Jorginho a přihrávkou pod sebe našel Havertze, který se nemýlil. Ve 47.min opět vysunul Havertze, ten svůj samostatný únik ale zakončil vedle. V 64.min ho nahradil Trossard.

Kai Havertz – 8,0 -
Dnes naskočil na hrotu útoku a podal velmi dobrý výkon. Byl aktivní, odváděl vynikající práci v presinku, vyhrával těžké souboje a dobře kombinoval. Zápas opět odmakal. Občas mu chyběl lepší dotyk s míčem nebo lepší řešení situace, jinak byl ale nebezpečný. Ve 24.min se prosadil po přihrávce Martinelliho, ve 47.min neproměnil svůj samostatný nájezd a zakončil vedle branky. Připsal si i asistenci na Sakův gól, po dobré kombinaci. Stále se zlepšuje.

Leandro Trossard – přišel v 64.min za Martinelliho a pokračoval v aktivitě. Bavil technickými kousky, dobře kombinoval a neztrácel míče. Poctivě pracoval i směrem do defenzivy. Dostal se i k zakončení po rohovém kopu, z voleje ale přestřelil.

Reiss Nelson – nastoupil v 76.min za Saku. Pochválím ho za aktivitu a dva hezké průniky, po jednom z nich se málem prosadil Smith-Rowe. Nepochválím ho ale za ztrátu před inkasovaným gólem a následně neuhlídal hlavičkujícího Willocka.

Emile Smith-Rowe- přišel v 76.min za Odegaarda a podal velmi aktivní výkon. Dobře kombinoval, podržel míč a tlačil se do zakončení. Jedno bylo zablokované, druhé bylo gólové, nakonec ho ale vykopl Burn z brankové čáry.

Nketiah, Elneny – nehodnoceno

Arsenal díky další dominantní výhře, dál dýchá na záda Liverpoolu a Manchesteru City. Svou formu bude chtít potvrdit i v příštím duelu proti Sheffieldu United, který se odehraje příští pondělí.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama