Hodnocení hráčů po zápase se Sheffieldem United

05.03.2024, 12:14 – Matěj Vyvlečka

Arsenal v novém roce pokračuje v ofenzivních hodech. Ty nyní schytal i Sheffield United, který podlehl Kanonýrům 0:6. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya – 6,0-
Tady opět není moc co hodnotit, viděli jsme ho jen v rozehrávce nebo když posbíral dva centry. Soupeř se zastřeloval, takže na něj nešla jediná střela. Pohodový zápas.

 

Ben White – 8,0 -
Směrem dozadu toho moc řešit nemusel, a tak se většinu zápasu věnoval ofenzivě, kde byl aktivní. Tradičně dobře kombinoval se Sakou a Odegaardem, neztrácel míče a pomáhal Sakovi svými náběhy. V 58.min mu připravil střeleckou pozici Havertz a White krásnou ránou na zadní tyč, nedal brankáři šanci.

 

William Saliba – 7,0 -
Dnes je toho pro naše stopery prostě málo k hodnocení. Museli řešit totální minimum akcí soupeře, a tak jsme je viděli pouze v rozehrávce. Saliba podal koncentrovaný a kontrolovaný výkon. Pochválím ho i za jednu hezkou kolmici na Jesuse, který z toho nedokázal vytěžit více.


Gabriel 
Magalhaes – 7,0 -

Stejně jako jeho kolega, se dnes skoro nezapotil. Oba stopeři podali koncentrovaný výkon, nechybovali v rozehrávce a když už měl soupeř nějaký náznak útoku, tak ho většinou utnuli hned na jeho počátku.


Jakub 
Kiwior – 8,0 -

Roste každým zápasem a upevňuje si svou pozici. Dnes byl opět skvělý dozadu, díky soupeři se ale mohl soustředit hlavně na ofenzivu. Dobře kombinoval s Martinellim, který i díky jeho přítomnosti má volnější ruce. Moc nechyboval v rozehrávce a občas podnikl i hezký ofenzivní výpad. V 15.min narazil Martinellimu při protiútoku a připsal si tak asistenci.


Jorginho
 – 7,5 -
Kontrola našeho středu pole. Tradičně výborný v rozehrávce, nechyboval a poskytoval stoperům výpomoc. Defenzivně dobře a rychle dostupoval soupeře a zamezil tak jakékoliv ofenzivní hrozbě. Byl aktivní i svými přihrávkami dopředu a rozdal krásné pasy za obranu, většinou na Havertze, kterého často hledá a jde vidět, že si dobře rozumí. Po jednom z těchtopasů padl i gól Whitea.


Declan
 Rice – 8,5 -
Dnes se mohl plně soustředit na ofenzivu, i tak si ale připsal pár důležitých přerušení protiútoku a vybojovaných míčů. Směrem dopředu byl aktivní, dobře kombinoval a stále se nabízel. V 5.min si zaběhl za obranu a přihrávkou pod sebe našel Odegaarda, který se prosadil. V 21.min vyslal hezkou střelu z dálky a v 39.min se už prosadil po skvělé přihrávce od Saky. Ve druhé půli už převážně kontroloval hru. Opět dobrý výkon.

 

Martin Odegaard – 8,5 –
Opět náš ofenzivní dirigent. Po celý zápas byl aktivní a pracoval v presinku. Ne všechny myšlenky mu vyšly, ale dnes i bavil technickými kousky a průniky. Prosadil se už v 5.min po přihrávce Rice. V 9.min se hezky prokličkoval k zakončení z dálky. V 39.min vyslal hezkou kolmici na Saku, který se uvolnil a přihrál Riceovi na gól. Měl tam i několik dalších dobrých předfinálních přihrávek. Jeho křižný pas na Martinelliho byl oku lahodící. Ve druhé půli už převážně kontroloval hru a zápas jsme dohrávali.

 

Bukayo Saka – 8,5 –
Za pouhý poločas toho stihl hodně. Na své straně cvičil s obránci, několikrát se individuálně prosadil a dobře kombinoval s Whitem a Odegaardem. Už ve 2.min se dostal k odraženému míči a zakončil do břevna. Ve 13.min se individuálně uvolnil a jeho střílený centr si srazil do sítě Bogle. V 39.min se opět uvolnil a předložil míč Riceovi, který se nemýlil. V poločase ho nahradil Vieira.

 

Gabriel Martinelli – 8,5 -
Také naše levé křídlo bylo aktivní. Dobře presoval, kombinoval se spoluhráči a svou rychlostí terorizoval obranu soupeře. Prosadil se už v 15.min, když si v protiútoku narazil s Kiwiorem a díky teči dostal míč do sítě. V 25.min opět hezky potáhl útok, následně byl faulován, výhody ale využil Havertz, který převzal míč a parádně zakončil. V 53.min se ještě dostal do dobré šance po přihrávce Vieiri, míč ale netrefil ideálně. Byl střídán v 64.min Jesusem a snad nebyl vážněji zraněn.

 

Kai Havertz – 8,5 – MOTM
Dnes byl opět široký výběr pro hráče zápasu, já se rozhodl dnes ocenit Havertze. Opět naskočil na hrotu a opět doručil. Spoluhráči už si zvykají na jeho inteligentní náběhy a díky tomu se i dostává do dobrých pozic, zejména spolupráce s Jorginhem mu svědčí. Vyhrál hodně soubojů, tradičně dobře presoval a podržel i několikrát dobře balon. Prosadil se v 15.min, když převzal míč od Martinelliho a nádhernou křižnou střelou nedal brankáři šanci. V 58.min po pasu Jorginha zase připravil pozici pro Whitea, který se prosadil. V 82.min dobře vyřešil brejk s Jesusem, jehož zakončení ale skvěle vychytal brankář. Měl tam i pár hezkých kolmic a kombinací. Komplexní a skvělý výkon.

 

Fabio Vieira – 6,5 -
Nastoupil v poločase za Saku. Až na jednu hezkou kolmici a jeden hezký dloubák na Martinelliho se k ničemu moc nedostal. Měl tam hluchá místa i kvůli průběhu zápasu, když jsme jen kontrolovali utkání, a tak byl většinou viděn jen v kombinaci.

 

Gabriel Jesus – přišel v 64.min za Martinelliho a byl asi nejaktivnější ze střídajících hráčů. Šla na něm ale znát menší herní pauza a občas to přeháněl s kličkami nebo hledal zbytečně složité řešení. Jeho zakončení v 82.min bylo ale gólové, brankář však vytáhl skvělý zákrok.

 

ParteyCedricTrossard – nehodnoceno

Arsenal dál dýchá na čelo tabulky, kde stále ztrácí 2 body na první Liverpool. Zároveň si vylepšuje skóre. V příštím zápase nás čeká duel na Emirates Stadium proti Brentfordu a následně odveta Ligy mistrů proti Portu.

 

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.  

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama