Hodnocení hráčů po zápase s Manchesterem City

02.04.2024, 11:00 – Matěj Vyvlečka

Arsenal udržel další nulu proti Manchesteru City na Etihad Stadium a odváží si cenný bod za bezbrankovou remízu. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya – 7,0 –
Dnes nebyl v tak velké permanenci, jak by se dalo čekat. Šla na něj jediná střela, respektive hlavička Akého po rohovém kopu, kdy vytáhl skvělý zákrok. Pochválím ho i za sbírání centrů, kde potvrdil, že statisticky je v této disciplíně nejlepší v Premier League. Nepochválím ho za dnešní rozehrávku, která mu několikrát nevyšla, buď našel přímo nohu soupeře nebo jeho nákopy nebyly adresné.

Ben White – 8,5 – Dnes se primárně soustředil na defenzivu, kde si vedl velmi dobře. Pozičně mu nemám co vytknout, stejně jako soubojově, kdy si nevybavuji, že by ho někdo dokázal obejít. Dobře pracoval i při obranných standartkách. Rozehrávku si dnes příliš nekomplikoval a z toho pramenily některé ztráty. Vyslal jeden dobrý centr na Jesuse, po kterém zakončil vedle a také tam měl pohlednou akci, kdy si několikrát narazil se spoluhráči a po jeho centru opět zakončoval Jesus vedle. Skvělý výkon.

William Saliba – 9,0 – MOTM
– Společně s Gabrielem jednoznační muži zápasu. Dovolit Manchesteru City jedinou střelu na bránu na jejich stadionu, to se jen tak nevidí. Saliba dnes vyhrál snad všechny souboje, byl dostatečně agresivní, skvěle vystupoval, pozičně stál vždy tam, kde má. Několikrát fantasticky podržel míč a zahrál konstruktivně ve velmi těžkých pozicích. Jeho výkonu dnes není, co vytknout. Vynikající.

Gabriel Magalhaes – 9,0 – Také náš brazilský zadák nezůstal pozadu a předvedl další parádní fyzický výkon. Jeho souboje s Haalandem byly lahůdkové. V rozehrávce má výraznější rezervy a dnes si ji raději nekomplikoval. Co se týče defenzivní činnosti, tak tam není co vytknout. Vyhrával souboje, dobře četl hru, oba stopeři toho hodně zblokovali. Skvělý výkon.

Jakub Kiwior – 7,5 –
Začátek měl hodně vlažný. Nechal se lacině připravit o míč, který mu v úvodu hodně uskakoval a pramenily z toho ztráty. Svůj výkon ale stupňoval, defenzivně byl jistější a s míčem také méně chyboval. A podobně jako u Whitea si nevybavuji, že by ho někdo dokázal obejít. Směrem dopředu toho moc nenabídl, přesto hezky sklepnul centr pro Jesuse, který zakončil těsně vedle. V 66.min ho nahradil Tomiyasu.

Jorginho – 7,0 –
Dnes neměl moc prostoru pro svou typickou operaci na míči. Přesto ho několikrát dokázal podržet, neztrácel míče, a hlavně dobře pozičně bránil. Dobře vyplňoval prostor před stopery, zblokoval střelu a v soubojích to taky nebylo špatné. Přesto dnes nebyl moc vidět, což bylo dáno naší taktikou. V 66.min ho nahradil Partey.

Declan Rice – 8,5 – Další vynikající výkon našeho středopolaře. Posunul naši hru na novou úroveň a přispěl ke skvělému defenzivnímu výkonu. Vybojoval dnes hodně míčů, byl důrazný, vyhrával souboje a tradičně skvěle četl hru. Přidal i nadstavbu v podobě vyvezení pár míčů, podržení míče a celkově v rozehrávce nechyboval. Směrem dopředu s k ničemu moc nedostal.

Martin Odegaard – 7,5 –
Jeho pracovitost je příkladem pro celý tým. V presinku odvádí obrovskou práci, stejně jako při práci do defenzivy. Několikrát podržel míč v těžkých situacích, přenášel těžiště hry a bavil i technickými kousky. Za co ho nepochválím, jsou finální přihrávky. Buď byly příliš prudké nebo naopak málo. A z pozic, ve kterých byl, se dalo vytěžit více než jsme vytěžili. Jinak to byl ale dobrý výkon.

Bukayo Saka – 6,5 –
Dnes ho můžu pochválit za výbornou defenzivní činnost, kdy příkladně vypomáhal Whiteovi. Směrem dopředu ale až na občasné podržení míče nebo vybojování faulu moc nepředvedl. Rohové kopy mu taky nevycházeli a měl tam hodně pasáží, kdy nebyl ve hře. V 78.min ho nahradil Martinelli.

Gabriel Jesus – 6,5 – Na rozdíl od Saky byl aktivní směrem dopředu, bohužel se tam neukázal v dobrém světle. Několik nadějných pozic nevyužil, jak by měl, přeháněl to s kličkami a jeho koncovky nebyly přesné. Taky ho nepochválím za jeho přílišnou ochotu jít na zem v souboji i když už několikrát potvrdil, že když chce, tak udrží míč i v těžších pozicích. Pochválím ho naopak za poctivou práci do defenzivy. V 72.min ho nahradil Trossard.

Kai Havertz – 6,5 – Těžký, velmi těžký zápas pro německého reprezentanta. Sám na hrotu musel svádět neustálé souboje se stopery soupeře a následně ještě udržet míč, protože tu podporu měl dnes hodně malou. Navíc nákopy na něj byly často nepřesné, takže nebyl ani moc vidět. Přesto nějaké míče udržel a rozehrál. Vysunul hezky Jesuse a poctivě pracoval i do defenzivy, kdy se několikrát zatáhl za spoluhráče.

Thomas Partey – naskočil v 66.min za Jorginha a svůj úkol splnil. Arsenal neinkasoval a Partey si nevedl špatně, když dobře vypomáhal do defenzivy a s míčem na kopačkách nepanikařil.

Takehiro Tomiyasu – přišel v 66.min za Kiwiora v reakci na střídání Dokua a až na jednu situaci, kdy se nechal obejít předvedl solidní výkon do defenzivy. Vydal se i na jeden ofenzivní výlet, ze kterého jsme mohli vytěžit více.
Leandro Trossard – v 72.min nahradil Jesuse a párkrát se hezky uvolnil. V 86.min si myslím, že ale prováhal ideální možnost přihrát Martinellimu, který by šel sám, nakonec se dostal k zakončení, které mu vychytal Ortega.

Gabriel Martinelli – nehodnoceno
Arsenal splnil daný úkol neprohrát a tím pádem zůstává před Manchesterem City. O své první místo ale přišel, jelikož Liverpool svůj zápas dokázal vyhrát. Ve středu nás čeká domácí zápas s Lutonem a následně těžký výjezd na půdu Brightonu.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama