Hodnocení hráčů po zápase s Chelsea

25.04.2024, 15:00 – Matěj Vyvlečka / arsenal.com

Arsenal si po skvělém výkonu pohodlně zastřílel v londýnském derby, porazil Chelsea 5:0 a prozatím se osamostatnil na čele Premier League. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya – 7,0 –

I když soupeř hrozil, tak Raya toho ve finále tolik neřešil. Jedinou střelu na bránu z přímého kopu od Sterlinga v pohodě zlikvidoval. Připsal si pár dobře posbíraných centrů a v rozehrávce jsem si také nevšiml nějakého většího zaváhání.

Ben White – 9,0 – MOTM

Zejména jeho výkon z prvního poločasu se mi velmi líbil. Soupeře k ničemu nepouštěl, velmi dobře četl hru, z čehož pramenily zisky míče v nebezpečných prostorech a tradičně vydatně podporoval ofenzivu. Po celý zápas dobře kombinoval a nevynechal své provokování soupeře. Ve 26.min ukázkově vypíchl míč, který krásnou přihrávkou předložil Havertzovi, kterého vychytal Petrovič. Ve 30.min si navíc připsal gólový blok proti střele Cucurelly. V 52.min se k němu odrazila střela Rice a White levačkou překonal Petroviče. V 70.min si zase narazil s Odegaardem, který mu krásně míč vrátil obloučkem a poté White podle mého centroval, ale míč zapadl za Petroviče. Parádní výkon a pro mě muž zápasu.

William Saliba – 8,0 -–
Další parádní výkon našeho stále mladého stopera. Mám k němu jen jedinou výhradu, když si nechal utéct Jacksona jehož centr si málem srazil Gabriel do brány. Jinak to byl bezchybný výkon a zejména v rozehrávce pod tlakem dnes exceloval. Tradičně vyhrál hodně soubojů a nedal Jacksonovi příliš prostoru až na tu jednu situaci.

Gabriel Magalhaes – 7,5 –
Dnes byl o něco méně výrazný než jeho kolega, ale i tak si vedl velmi dobře. Tradičně vyhrával souboje na zemi i ty vzdušné a výrazně pomáhal při standartkách. Dnes se mi líbila i jeho rozehrávka, která byla i pod tlakem konstruktivní.

Takehiro Tomiyasu – 6,5 –
I když byl jeho výkon dobrý, tak nemohu pominout, že přes něj šli nejnebezpečnější akce soupeře. Ve 30.min si totiž nechal utéct Maduekeho, po jehož přihrávce se dostal ke gólovému zakončení Cucurella, jehož střelu zablokoval White. V 61.min zase zaváhal při zpracovávání míče a byla z toho tutovka pro Jacksona. Jinak dobře kombinoval, podporoval útok a podobně jako White, dobře několikrát přečetl rozehrávku a získal míč v nebezpečných místech. Líbil se mi taky při invertaci do středu pole. V 72.min ho vystřídal Zinchenko.

Thomas Partey – 7,5 -–
Trojice Partey - Rice - Odegaard by mohla být klíčová ve zbývajících zápasech a je škoda, že byl tak dlouho zraněný. Dnes jeho přítomnost dala volné ruce Odegaardovi a také Rice mohl presovat daleko výše. Partey navíc zahrál skvělý zápas, kdy až na pár chyb v rozehrávce a jednoho dlouhého váhání na míči z čehož byla nebezpečná ztráta, mu nemám co vytknout. Hrál dobře pozičně, vypomáhal ve výstavbě hry a dával i velmi dobré kolmé přihrávky mezi liniemi. Má skvělý klid na míči a v soubojích si dnes vedl taky dobře. V 72.min ho nahradil Jorginho.

Declan Rice – 8,0 –
Už tradiční výkon našeho středopolaře. Opět toho hodně odběhal, vybojoval několik cenných míčů, skvěle potáhl nejeden útok. Dobře kombinoval se spoluhráči a zase vynikal ve čtení hry. Byl aktivní i v ofenzivě, když už ve 4.min skvěle vyvezl balón, který odevzdal Trossardovi a ten prostřelil Petroviče. Ve 22.min se hezky uvolnil a vystřelil těsně nad bránu. Ve 49.min zase vybojoval míč v presinku, narazil si s Odegaardem a vypálil na Petroviče, který ho vychytal. V 52.min se jeho střela odrazila k Whiteovi, který následně vstřelil gól. Skvělý výkon.

Martin Odegaard – 9,0 –
Další z koncertů našeho kapitána. Dnes opět exceloval v ofenzivě a prakticky každá akce se bez něj neobešla. Tradičně pracoval v presinku i do defenzivy a po celý zápas skvěle kombinoval a bavil technickými kousky. V 51.min vymyslel nádhernou kolmici na Havertze, kterého v tutovce vychytal Petrovič. V 57. jejich spolupráce už ale vyšla, když krásný pas za obranu Havertz už proměnil. V 70.min si připsal další asistenci, když jeho dloubáček dostal šťastně do brány White. Parádní výkon.

Bukayo Saka – 7,5 –
Po delší době podal dobrý výkon. Skvěle kombinoval v trojúhelníku s Whitem a Odegaardem, dokázal dnes individuálně procházet přes protihráče, jen tam ve finální fázi občas scházelo lepší řešení. Dnes získal i několik míčů a poctivě pracoval do defenzivy. V 65.min předvedl pěkný průnik, po kterém přihrál Havertzovi a ten gólově zakončil. V 82.min ho nahradil Vieira.

Leandro Trossard – 7,5 –
Opět ukázal, že oproti jeho konkurenci má formu. Když dostane míč, tak se snaží něco vymyslet, dobře podrží míč a volí překvapivá řešení. Po celý zápas dobře kombinoval a poctivě se vracel do defenzivy. Je taky jeden z mála hráčů, který neřeší situaci až do prázdné branky, ale raději vystřelí. Právě už ve 4.min vypálil a dokázal Petroviče prostřelit. V 26.min si jeho střelu málem hosté srazili do sítě. Měl tam i pár hezkých předfinálních přihrávek. V 72.min ho nahradil Martinelli.

Kai Havertz – 8,5 –
S ním na hrotu je tým prostě silnější, což se potvrdilo i po jeho stažení a nahrazení Jesusem. V prvním poločase ho nepochválím za jeho finální řešení, kdy v jedné příležitosti buď mohl zakončit nebo lépe přihrát. Jeho přínos pro tým v mezihře je ale velký a jeho náběhy dobře časované. Udržel několik míčů, který následně rozdal na spoluhráče, případně sám potáhl útok a ukázal pár pěkných patiček. Dobře pracoval do defenzivy, a hlavně v presinku. Ve 26.min ho našel White, Havertzovu střelu však vychytal Petrovič. V 51.min nevyužil velikou šanci po přihrávci Odegaarda, kterou o 6 minut později už dokázal zužitkovat. Gólově se prosadil i v 65.min, kdy se míč dostal do sítě s přispěním tyčky. Gólů mohlo být víc, jinak ale výborný výkon.

Gabriel Martinelli – v 72.min vystřídal Trossarda a pouze potvrdil, že je teď mimo formu, kdy mu to moc nelepí. V poslední minutě navíc nevyužil skvělý pas Zinchenka a svůj samostatný únik zakončil do Petroviče.

Gabriel Jesus – v 72.min nahradil Havertze, několikrát se hezky uvolnil, opět ale potvrdil, že mu schází lepší finální řešení a taky prohrával souboje.

Oleksandr Zinchenko – v 72.min nastoupil za Tomiyasa a blýskl se krásným pasem na Martinelliho, který svůj únik ale neproměnil.

Fabio Vieira – v 82.min přišel za Saku a ukázal se pár hezkými kombinacemi a jednou povedenou střelou do boční sítě.

Jorghinho – nehodnoceno

Kanonýři se velmi dobře naladili do nejspíš nejtěžšího zápasu v závěru sezóny. V neděli totiž Arsenal zavítá na půdu Tottenhamu v rámci dalšího londýnského derby, tentokrát severolondýnského.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama