Hodnocení hráčů po zápase s Manchesterem United

13.05.2024, 19:46 – Matěj Vyvlečka

Arsenal si díky vítězství na Old Trafford dává naději na titul do posledního kola. O 3 bodech z půdy Manchesteru United rozhodl jedinou brankou Trossard. Zde je hodnocení hráčů.

David Raya - 7,5 -
Zatímco na většině týmu byla znát nervozita, tak náš brankář na mě působil jistým dojmem. I když soupeř neustále hrozil, tak on toho ve finále příliš řešit nemusel, kromě dvou snadných střel. Připsal si ale i velmi dobře vyražený nebezpečný střílený centr, tradičně skvěle sbíral centrované míče a v rozehrávce byl taktéž bezchybný.
Ben White - 6,5 -
Náš pravý bek dnes nezažíval jednoduchý zápas a je štěstí, že Garnacho ve finální fázi nebyl schopný trefit branku. Začnu pozitivy, dnes jsme se dopředu moc nehrnuli a když už ano, tak White byl velmi aktivní. Má podíl na jediném gólu, když našel pasem Havertze, který následně asistoval Trossardovi. Ve 29.min si navíc hezky narazil se Sakou a vypálil těsně nad branku. Hlavně v prvním poločas dobře kombinoval a nabízel se. Defenzivně dnes ale nepůsobil příliš jistě a zejména Garnachovi nechával příliš prostoru a občas se nechal obejít, naštěstí za něj skvěle zaskakoval Saliba.
William Saliba - 8,5 - MOTM
Pro mě jasný muž zápasu. Opět to byli naši stopeři, kdo v zápase vynikali a zejména Saliba dnes všechny převyšoval. Jako jeden z mála hráčů téměř nechyboval v rozehrávce a to i když byl pod tlakem, párkrát i hezky vyvezl balón přes protihráče. Předvedl několik skvělých obraných zákroků, zejména ve vápně na Garnacha byl ukázkový. White dnes docela hořel a i díky němu z toho nakonec nic nebylo. Vyhrával souboje, ukázal svou rychlost, dobře četl hru a připsal si několik zblokovaných střel. Skvělý výkon.
Gabriel Magalhaes - 8,0 -
Až na pár zbytečných chyb v rozehrávce mu také nemám moc co vytknout. Stejně jako jeho kolega vyhrával hlavičkové souboje, taktéž zblokoval několik střel a dobře vystupoval. Nebyl tak moc vidět jako jeho kolega, svým výkonem však nezklamal a až na pár zbytečných panických odkopů to byl taky dobrý výkon.
Takehiro Tomiyasu - 7,5 -
Směrem dopředu toho dnes moc neukázal. Bylo tam i pár nepřesností a ztrát, narozdíl od svého kolegy ale velmi dobře pracoval do defenzivy a až na úvodní desetiminutovku Dialla k ničemu nepustil. V soubojích byl důrazný, je silný v 1v1 a taky v hlavičkových soubojích zahrál dobře. Měl tam jeden hezký pas na Martinelliho, ze kterého se dalo vytěžit víc. Dobrý výkon.
Thomas Partey - 6,0 -
Myslím, že od naší záložní řady to byl možná nejslabší výkon jara. Zejména v prvním poločase nebyla naše záloha vůbec ve hře, stejně jako Partey, který navíc svou nebezpečnou ztrátou nabídl hned v úvodu šanci Hojlundovi, který naštěstí podklouzl. Bylo tam dnes hodně nepřesných rozehrávek a celkově tam bylo v naší záloze až příliš místa pro soupeře. Občas byl Partey až příliš hluboko mezi stopery a dnes se mi ani nelíbila celková výstavba hry, která byla hodně pomalá.
Declan Rice - 6,0
Velké zklamání pro mě. Dnes to byl opravdu slabý výkon a zejména v prvním poločase jsem o něm téměř nevěděl. Navíc předvedl jednu mizernou přihrávku dozadu, která zaváněla nebezpečím. Dnes mu míč moc nelepil a odskakoval mu, dopředu nebyl moc vidět a až ve druhém poločase svůj výkon o něco zlepšil. Párkrát vybojoval míč a případně ho vyvezl nebo rozdal. Také on párkrát chyboval v rozehrávce a při jednom nadějném přečíslení za sebou nechal balón. V 83.min si ale připsal hezkou střelu, kterou vytáhl Onana.
Martin Odegaard - 6,5 -
Také náš kapitán dnes příliš neoslnil. Alespoň byl ale aktivní a párkrát hezky zakombinoval se spoluhráči. Co mu ale vytknu je hned několik prohraných soubojů s míčem na kopačkách a i on byl nepřesný v rozehrávce. Jako jeden z mála ale dnes zápas vyloženě odmakal, předvedl dobrou práci v presinku a připsal si i střelu, která byla ale příliš slabá.
Bukayo Saka - 6,5 -
Byl aktivní a snažil se něco vymyslet, většina soubojů mu ale až na úvod moc nevycházela. Navíc se mi dnes až na pár vyjímek nelíbila jeho práce do defenzívy, kdy Whitea občas nechával na Garnacha samotného. Když už mu vyšel nějaký individuální průnik, tak většinou selhal ve finální fázi. Ve 29.min hezky narazil Whiteovi, jehož střela šla těsně nad. V 82.min střídán Jesusem, když utrpěl zranění v souboji a snad to nebude nic vážného.
Leandro Trossard - 7,0 -
Opět předvedl, že je naším nejlepší zakončovatelem i když dnes tu pozici měl velmi jednoduchou. Líbila se mi jeho práce do defenzivy a když už měl míč na kopačkách, tak se snažil něco vymyslet. Bohužel tam měl i hodně hluchých míst, což je dáno naší celkovou hrou. V 21.min si skvěle naběhl před branku, kde ho našel Havertz a neměl problém trefit volnou branku. V 65.min ještě hezky potáhl útok, na jehož konci byla střela Odegaarda. V 66.min ho nahradil Martinelli.
Kai Havertz - 7,0 -
Nesmírně těžký zápas pro našeho útočníka. Dnes jsme to na něj hodně nakopávali, ale byl v soubojích sám a neměl téměř žádnou podporu, takže i když souboj vyhrál, tak stejně měl míč soupeř. Několikrát však dobře udržel míč pro spoluhráče, pracoval dobře v presinku i do defenzivy. Občas se stahoval až na pozici šestky, aby se vůbec potkal s míčem. Přesto z minima vytěžil maximum, když ho ve 21.min našel pasem White a následně hezky asistoval Trossardovi.
Gabriel Martinelli - naskočil v 66.min za Trossarda a po slabším úvodu nakonec přinesl svěží vítr. Přesto si myslím, že z jeho aktivity se dalo vytěžit více, několik slibných protiútoků sám zazdil a když už se dostal do koncovky, tak ho vychytal skvěle Onana. Dobrý výkon.

Jesus, Kiwior, Jorginho - nehodnoceno

Kanonýři zvládli důležitý souboj na Old Trafford a je jisté, že o titulu se rozhodne až v posledním kole Premier League. V tom Arsenal přivítá na domácí půdě Everton. Konkurent v boji o titul Manchester City sehraje nejprve duel na půdě Tottenhamu a v posledním kole doma přivítá West Ham.
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama