Tréninkové centrum

Moderní tréninkový komplex Arsenalu se nachází v anglické obci Colney v hrabství Hertfordshire na severu Londýna, 45 minut jízdy automobilem od Emirates Stadium. Tréninkové centrum slouží jak prvnímu týmu, tak mladým profesionálům i akademii. O víkendech jej využívá mládežnický tým ke svým zápasům a rezerva k přátelským zápasům.

V tréninkovém centru se nachází deset velkých hřišť. Každé z nich má podzemní odvodnění a automatický zavlažovací systém. Dvě plochy také využívají podzemní vyhřívací systém. Tři plochy jsou rezervovány pro mládežnický tým, další tři pro rezervu a tři pro první tým. Desáté hřiště slouží pro přátelská klání prvního týmu a pro ligové zápasy hráčů mladších 18 let. Všechny plochy jsou udržovány správcem Stevem Braddockem a jeho týmem.

Manažer Arsène Wenger byl hlavní postavou při vývoji tréninkového centra. Ve skutečnosti byl komplex navržen Wengerem a jeho kolegy. V moderním centru mají prostor i fyzioterapeuti a lékaři. Kondiční trenér Tony Colbert udržuje fyzickou kondici hráčů v tělocvičně.

Uvnitř se nachází šest šaten, pára, bazén s nastavitelným dnem, tělocvična, ošetřovny, masážní vany a restaurace. Dále jsou tu také dvě zahrady. Pracuje zde několik desítek zaměstnanců.

Tréninkové centrum pokrývá asi 143 akrů včetně 45 akrů lesů a 27 000 stromů. Na začátku sezóny 2004/05 byla při příležitosti otevření komplexu uskutečněna tisková konference. Centrum zahrnuje také prostory, kde hráči a personál plní své povinnosti vůči veřejnosti. Děje se tak v místnostech přímo určených pro interview a tiskové konference, které mají kapacitu 100 míst. V roce 2007 bylo dostaveno kryté hřiště o rozměrech 70x50 metrů.


Kam pokračovat?
Reklama