Arsenal nevyužil šance a byl potrestán, Swansea si odváží všechny body

02.03.2016, 22:41 – Profil na Twitteru / Filip Sedlák, Martin Dobeš

• 32' Wayne Routledge
    • 74' Ashley Williams

Nevyužití náhradníci

Komentář k utkání

Utkání domácí zahájili jako obvykle velkým tlakem, ze kterého dokázali pouze vytěžit zblokovanou střelu Girouda. Sanchezův střelecký účet zeje prázdnotou, což chtěl změnit v tomto zápase, ale i po magickém přihrávce od Ozila nedokázal svůj pokus přeměnit. Orazítkoval pouze tyč. V 15 minutě vyslal Sanchez výborný centr na Campbela, který se nemýlil – 1:0. Svěřenci Wengera se snažili přidat druhý zářez do poločasu, přičemž střelu Ozila stihla obrana hostů zablokovat a následně dalekonosný pokus Bellerina hostující golman stihl včas lapit.

Swansea nepřijela do Londýna útočit, avšak po 26 minutách se odhodlali ke střele, jenž olizovala břevno. Vše nasvědčovalo tomu, že poločas skončí vedením pro Arsenal. Bohužel po sporném zákroku na Ozila rozhodčí nechal hru plynout dál a nahrávkou, která vyřadila ze hry celou obranu domácích v klidu zakončil Routledge – 1:1. Výsledek mohl ještě změnit Giroud, ten však poslal svůj pokus pouze do konstrukce brány. Poločas skončil remízovým stavem.

Arsenal druhý poločas odstartoval opět tlakem, ze kterého chtěli vyprodukovat tíženou branku, ovšem obrana Swansea pečlivě blokovala a bránila prostory, domácí hráči nedokázali najít recept, jak se prodrat k šanci. V 59 minutě měli Gunners asi největší příležitost, jenomže Sanchez potvrzuje, že střelecky je na tom bídně, jelikož po nadýchaném pasu od Ozila nedokázal proměnit jasnou tutovku.

Štěstěna stála na straně hostů, protože po nařízeném přímáku Sanchez znovu svoji střelou pouze přidal další svůj otisk na bránu Fabianskeho. Obrana Arsenalu neprožívá nejlepší chvíle a stvrdili to po standartce Swansea, kdy osamocený nikým nehlídaný Wiliams využil zaváhání, jak Čecha tak obránců, přičemž otočil utkání na 1:2 pro hosty.

Londýnský celek se po tomto direktu, už nedokázal vzpamatovat, i když drželi balón na nohou nevěděli co dál s ním, přičemž pouze dokumentovali špatnou formu, jenž je provází.

Arsenal nyní čeká derby s Tottenhamem, kde mohou ještě vykřesat naději na získání ligové trofeje. Arsene Wenger na tiskové konferenci potvrdil, že na White Hart Lane bude chybět Petr Čech a Laurent Koscielny.