23.02.2016, 23:28 – Profil na Twitteru / Filip Sedlák, Martin Dobeš

• Arsenal
  • 0:2
  • Barcelona
    • 71' Lionel Messi
    • 83' Lionel Messi (pen.)

Nevyužití náhradníci

Komentář k utkání

Souboj dvou velkoklubů, kteří ctí rychlou kombinační hru po zemi. Takto by se dalo označit úterní klání mezi španělským gigantem s londýnským celkem. Útočné trio Messi, Suaréz, Neymar je nyní postrachem všech světových obran, zda si s nimi poradí defenzíva červenobílých je asi momentálně největší otázkou.

Barcelona se s Arsenalem setkává ve vyřazovací fázi Ligy mistrů poměrně pravidlně. V posledních dvou klání dokázala Barcelona postoupit, přičemž zejména na Emirates Stadiu arsenálští velmi kousali fotbalové umělce z Barcelony. Domácí by rádi navázali právě na poslední výsledek z Londýna, kdy sehráli vítěznou partii.

Začátek očekávaného zápasů dvou gigantů zdobilo nádherné choreo připravené domácími fanoušky. Atmosféra a před zápasové očekávání se daly krájet. Hráči Arsenalu odstartovali utkání neohroženě, zatlačili Barcelonu na její polovině, ale výraznější příležitost si nevypracovali.

Hra se po 10. minutě uklidnila, katalánci spustili svoji klasickou kombinační hru, při které drželi balón. Skulinku v obraně domácích ovšem žádnou nemohli najít. Překvapivě to byli hráči v červenobílých dresech, jenž rozběhli rychlý brejk, kterým se dostali do soupeřova vápna. Bohužel scházelo trochu přesnosti od Ozila, jehož přihrávku nedokázal nabíhající Ramsey využít k přesnějšímu zakončení.

Největší šanci Arsenalu spálil Chamberlain, který se po vynikající kombinaci s Ozilem ocitl v zakončení na malém vápně, střílel ovšem velmi slabě. Arsenal nepatří mezi mužstva proslulá rychlými protiútoky, což dnes opět prokázali. Několik nadějných brejků se nepodařilo dotáhnout do gólového zakončení. Učebnicově zazděný útok předvedl Chamberlain, který si po dlouhém sprintu těsně před vápnem ukopl míč a v následném souboji s Mascheranem se dokonce zranil.

Barcelonští první poločas odchodili a pouze profesorsky drželi míč daleko od Čechovy svatyně. Až v nastaveném čase se rozběhl Alvés, kterého skvěle našel Busquets, naštěstí pro domácí Suaréz v jasné šanci minul.

Druhý poločas začala Barcelona v mnohem větším tempu a na hřišti to bylo znát. Po výborné přihrávce na Neymara musel Čech vytasit skvělý zákrok. Kolem 60. minuty se hra vyrovnala a Arsenal ukázal světu, že i s Barcelonou lze hrát fotbal. V dobré pozici se ocitnul Giroud, Ter Stegen skvěle zneškodnil jeho hlavičkový pokus. Vše se změnilo v 71 minutě, kdy Arsenal přišel o míč a Neymar s Messim ukázali domácím, jak se mají řešit brejkové situace - 0:1.

Domácí utrpěli šok, což ukázali další minuty po gólu. Neymar svoji akci ovšem nezakončil a Suarez orazítkoval tyč Čechovy brány. Na druhé straně mohl zahrozit Ramsey po dobrém centru od Ozila, ale k zakončení mu scházelo několik centimetrů.

Poslední naděje Arsenalu na postup uhasly v 83. minutě, kdy se po špatném odkopu Mertesackera hnal do šestnáctky Messi, kterého stačil Flamini již jen faulovat. Nařízenou penaltu Messi s přehledem proměnil.

Welbeck se po spolupráci s Ramseym pokusil ještě stav zvrátit, ale obrana hostů už nedovolila další šance. Utkání skončilo vítězstvím Barcelony 2:0 a pro Arsenal to znovu vypadá, že toužebný postup z osmifinále se konat opět nebude.