• 2:1
  • Arsenal vs. Brentford
    09.03.2024, 18:30
    Premier League, 28. kolo

Arsenal má šanci jít na druhé místo, v cestě mu stojí Brentford

09.03.2024, 07:36 – Matěj Vyvlečka

  • Rozhodčí: Rob Jones | Emirates Stadium
Kanonýři přivítají na Emirates Stadium Brentford v rámci 28. kola Premier League. Díky vzájemnému zápasu Manchesteru City a Liverpoolu, mají šanci poskočit na druhé místo, případně i první.

Oficiální základní sestavy: Facebook & Instagram (nejpozději třicet minut před zahájením zápasu)
Televizní přenos: CANAL+ Sport  
Textový přenos: 
Onlajny.com 

Arsenal v novém roce dál pokračuje v gólových hodech. Poslední výprask naposledy schytal poslední Sheffield United. Kanonýři mu přidělili 6 gólů a výrazně si v novém roce vylepšili skóre, které může hrát na konci sezóny roli. Roli sehraje i v aktuálním kole Premier League. Ve vzájemném zápase na sebe totiž narazí Liverpool a Manchester City, přímí konkurenti v boji o titul. Pokud Arsenal zvládne a zvítězí proti Brentfordu, tak se určitě posune v tabulce na druhé místo. V případě remízy svých dvou rivalů by mohl poskočit i na první místo se stejným počtem jako Liverpool.

Absence

Arsenal
Raya, Timber  
Brentford  
Dasilva, Henry, Hickey, Mbeumo, Mee, Pinnock, Schade 

Opačné starosti má Brentford. Ten se totiž momentálně nachází na 15. místě s náskokem 6 bodů na poslední sestupovou pozici, na které je momentálně Luton. Ten má ale zápas k dobru. Tým Thomas Franka výrazně trpí na ztrátu svých klíčových hráčů, případně distanc svého nejlepšího hráče z minulých sezón, Ivana Toneyho. Jeho jméno je výrazně spojováno i s letním přesunem na Emirates Stadium. Zlepšující se výkonnost však Brentford potvrdil ve svém posledním zápase, když doma uhrál remízu 2:2 s Chelsea.

Manažer Thomas Frank vždy dokáže svůj tým skvěle takticky připravit, což může Arsenal jen potvrdit. Vzájemné zápasy jsou vždy velmi vyrovnané. Utkání na podzim rozhodl v závěru Havertz, loni Brentford zase uhrál remízu 1:1 na Emirates Stadium.

Předpokládané sestavy: 

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Kiwior- Odegaard, Jorginho, Rice - Saka, Havertz, Trossard

Brentford: 
Flekken - Zanka, Collins, Ajer - Roerslev, Janelt, Jensen, Norgaard, Reguilon - Wissa, Toney


Tip redaktora na výsledek: Arsenal 2:0 Brentford

Duel na Emirates Stadium začíná v sobotu od 18:30 a přímý přenos vysílá stanice CANAL+ Sport.

Kam pokračovat?
Reklama