Darovali sme im dva lacné góly, som sklamaný, hovorí Arteta po strate bodov s Fulhamom

27.08.2023, 09:36 – Jakub Valus / arsenal.com

Po našej remíze 2:2 proti Fulhamu na Emirates Stadium zamieril Mikel Arteta do miestnosti pre tlač, aby riešil otázky médií o zápase. Po 90 minútach ako na horskej dráhe bol boss požiadaný o jeho názor na výsledok, výkony náhradníkov a náš taktický prístup.

na frustrujúci zápas...

Očividne sme v prvej minúte urobili chybu. Urobili sme ju a darovali súperovi gól, hra sa tak stala oveľa ťažšou. Reagovali sme na to už aj v prvom polčase s množstvom situácií a šancí, ktoré sme si vytvorili, nič sme im nedarovali, celý čas sme kontrolovali hru, no nedali sme gól a v druhom polčase sme sa presadili. Urobili sme nejaké zmeny. Dynamika sa zmenila a mali sme lepšie prepojenia, myslím si, že náhradníci mali obrovský vplyv a páčilo sa mi ich odhodlanie a sebadôvera, ktorú priniesli do tímu. Vyhrávali sme 2:1 a potom musíte brániť šestnástku vlastným životom a nemôžete inkasovať taký gól, aký sme inkasovali, pretože sme my sami mali dať päť, šesť, sedem gólov.“

na skoré inkasovanie v domácom prostredí...

Chyby k futbalu patria a záleží na tom, kde ich urobíte a ako ich súper využije. Minulý rok sme tu mali veľký zápas proti Fulhamu, keď sme darovali gól Mitrovičovi. Je to súčasť futbalu.“

na to, či nám podobné výsledky z minulej sezóny ostali v hlave...

Nevidel som to a nevidím to ani potom, ako tím hral, a čo si vytvoril. V akomkoľvek inom športe vyhrávate, neviem, aj stobodovým rozdielom, ale toto je futbal a remizovali sme. Inkasovali sme dva veľmi, veľmi ľahké góly a to je ukážka toho, že ak v Premier League niečo podceníte, budete potrestaní.“

na to, či bude chvíľu trvať, kým budeme predvádzať tak plynulé výkony ako minulú sezónu...

No, ak porovnám zápas, ktorý sme hrali proti Fulhamu v tejto sezóne a v minulej sezóne, tak sme teraz boli 10-krát lepší ako minulú sezónu, minimálne 10. Boli sme oveľa lepší ako minulú sezónu. V minulej sezóne sme vyhrali 2:1 v poslednej minúte, teraz sme remizovali 2:2.“

na to, či sme hrali so Zinchenkom na ihrisku...

Je to iné a Alex bol mimo štyri a pol mesiaca.“

na vplyv Vieiry a na to, či predtým uvažoval o Jesusovi...

Pri tom, ako sme vytvárali šancu za šancou, som si nemyslel, že bolo potrebné nasadiť Gabriela. Na poslednú chvíľu sme sa rozhodli, že ho nasadíme, po operácii má za sebou len pár dní tréningov, ale som s ním naozaj spokojný. Spoločne s Fabiom sa teším aj ja, pretože v tejto sezóne zatiaľ neodohral žiadnu minútu a vidieť hráča, ktorý prichádza s týmto odhodlaním a pozitívnou odozvou do tímu a má taký vplyv, aký mal on, nie je bežné a naozaj to poteší. Som neskutočne šťastný aj za neho.“

na výkon Havertz...

Videl som akciu, keď hral dozadu a pritom sa mohol otočiť, ale to je jedna z vecí a požiadaviek na každého, hrať dopredu a ovplyvniť hru v poslednej tretine, pretože sme ho chceli vyhrať.“

na to, či je presvedčený, že si Havertz získa svojich priaznivcov...

Áno myslím si to. Myslím si, že už urobil naozaj dobré veci a dnes to pre neho bolo v určitých momentoch ťažké. Opäť sa dostal do niekoľkých skvelých priestorov kam lopta nedorazila a mal veľa dobrých situácií. Už v tejto sezóne mohol streliť veľa gólov a to je to, čo tam chýba.“

na výkon Nketiaha...

Skvelý. Momentálne vyzerá ako skutočná hrozba, je v dobrej forme a myslím si, že je plný sebavedomia. Hneď som to videl, keď som mu povedal, že nastúpi v druhom polčase, oheň v očiach a čuch na góly. Spôsob, akým zakončil akciu, bol úžasný.“

na to, či bolo ťažké vynechať Nketiaha...

Je ťažké vynechať všetkých hráčov. Keď vidím lavičku, je tam veľa hráčov, ktorí ešte nehrali, ale o dva týždne to bude úplne iný scenár a sme na to pripravení.“

na našu jazdu bez prehry proti londýnskym klubom...

Po tomto zápase to nevidím, som sklamaný, že sme zápas nevyhrali so všetkým, čo sme tam urobili a so všetkým, čo sme vytvorili. Je neuveriteľné, že sme nezískali tri body, ale myslím si, že sa musíme pozerať na seba, pretože sme súperovi darovali dva veľmi lacné góly a mali sme urobiť oveľa viac so všetkým, čo sme si vytvorili.“