Hodnocení hráčů po zápase s Crystal Palace

22.01.2024, 10:00 – Matěj Vyvlečka / arsenal.com

Kanonýři po třech ztrátách v řadě konečně dokázali vyhrát. V domácím zápase nad Crystal Palace 5:0 si s chutí zastříleli. Zde je hodnocení hráčů.


David Raya – 7,5 –
Zatím nám moc nedává možnost chváli, tu si ale dnes zaslouží. Až na jeden špatný odkop, po kterém musel vytáhnout těžší zákrok, to byl dnes dobrý výkon. V rozehrávce mimo této chyby, neměl dnes problém. Naopak založil skvěle dva protiútoky. Z jednoho protiútoku se prosadil Trossard. Připsal si ještě jeden těžší zákrok proti střele Ezeho.

Ben White – 7,0 -
Směrem do defenzivy to byl poctivě odpracovaný výkon. Soupeře na své straně k ničemu nepouštěl a vyvaroval se nějakých větších chyb. Dopředu to měl jako na střídačku, vyslal pár pěkných pasů či vysunutí spoluhráčů, ale také občas poslal míč, kde nikdo nebyl. Sakovi se nabízel do kombinace, ta ale dnes nebyla téměř vůbec nebezpečná.

William Saliba – 7,5 -
Další výborný výkon našeho stopera. Souboje s Matetou mu dávaly zabrat, a i když některé prohrál, tak mu dovolil maximálně zpětnou přihrávku. Tradičně byl velmi jistý v rozehrávce a dobře pracoval při obranných standartkách. Soupeř byl dnes bezzubý a je to i jeho zásluhou.

Gabriel Magalhaes – 9,0 - MOTM
Dozadu si vedl podobně jako jeho kolega. Rovněž on podstupoval souboje s Matetou, které nebyly jednoduché. V rozehrávce nechyboval a při obranných standartkách si vedl rovněž skvěle. Líbila se mi situace, kdy v presinku vystoupil až k soupeřovému praporku a vybojoval míč. Byl dominantní i při útočných standartkách. Po rohu Rice se prosadil sám, při rohu Saky si jeho hlavu tečoval do sítě Henderson, i když si myslím, že by tam skončila i tak. Vynikající výkon.


Foto: Arsenal.com

Oleksandr Zinchenko – 8,0 -
Když má den, tak je ho plné hřiště a dnes to byl ten den. Zezačátku tam měl pár nepřesností, ale jak se dostal do tempa, tak řídil naši hru. Skvěle diktoval tempo, kombinoval se spoluhráči, potáhl pár útoků, přenášel těžiště hry a vyslal i hezké kolmice. Směrem dozadu rovněž pracoval dobře a dnes se vyhýbal i jeho nebezpečným ztrátám. Skvělý výkon.

Declan Rice – 7,0 -
Další téměř bezchybný výkon. Skvěle vypomáhal obraně, tradičně dobře četl hru, nechyboval v rozehrávce a byl aktivní ve vyvážení míče. Připsal si asistenci, když po jeho rohovém kopu se prosadil Gabriel. Jinak toho ale směrem dopředu moc nenabídl, hlavně proto, že naši ofenzivní hráči toho moc nepředvedli.

Kai Havertz – 5,5 -
Dnes to bylo bohužel slabé. Neztrácí sice míče a v soubojích je docela úspěšný, jeho ofenzivní přínos byl dnes ale nulový. Měl tam hodně hluchých míst, kdy jsme ho delší dobu neviděli a nedostal se k ničemu nebezpečnému. Zápas poctivě odpracoval, ale bylo to dnes málo.

Martin Odegaard – 6,5 -
Takový standardní výkon našeho kapitána. Byl vidět v hezkých kombinacích, stahoval se do hloubky při výstavbě hry a byl aktivní v presinku. Dnes tam ale bylo méně aktivity od jeho spoluhráčů a neměl moc možnost někoho vysunout kolmicí. Dostával se i do zakončení, ty byly ale zblokované.

Bukayo Saka – 5,5 -
Podobně jako u Havertze. Zápas poctivě odpracovaný, dnes ale nebyl téměř vůbec nebezpečný a z jeho aktivity jsme získali maximálně roh. Měl tam i hodně slabé pasáže, kdy nebyl ve hře nebo pouze přihrával dozadu. Po jeho rohu padl vlastní gól Hendersona, jinak byl jeho ofenzivní přínos minimální.

Landro Trossard – 7,0 -
Asi náš nejaktivnější ofenzivní hráč. Dobře kombinoval se Zinchenkem, pracoval v presinku i směrem dozadu. Občas střílí z těžkých pozic, na druhou stranu, většina našich hráčů nestřílí i z těch dobrých pozic. Bylo tam i pár nepřesností, jinak byl ale nejnebezpečnějším hráčem. Ve 45+2.min ho hezkým dloubákem našel Jesus, Trossardovo zakončení bylo ale na poslední chvíli tečované nad branku. Po rychle založeném protiútoku v 59.min se už ale prosadil po přihrávce Jesuse, když zachoval chladnou hlavu a gólově zakončil.

Gabriel Jesus – 6,0 -
Jeho výkon se mi dnes moc nelíbil. Až moc ochotně dnes padal na zem, v soubojích se mu příliš nedařilo. Měl tam situace, kdy se hezky uvolnil přes dva protihráče a následně zkazil jednoduchou přihrávku. Na rozdíl od jeho spoluhráčů, byl ale aktivní, dobře pracoval v presinku a směrem dopředu aspoň něco vytvořil. Po jeho přihráce byl na poslední chvíli zablokován Trossard. Vyřešený brejk z 59.min mu už ale asistenci přinesl.


Foto: Arsenal.com

Gabriel Martinelli – v 69.min naskočil za Trossarda. Dlouho to vypadalo, že zopakuje výkon posledních týdnů, kdy dobré pozice nedokáže finálně vyřešit. Pak ale dostal dvě skvělé přihrávky za obranu, kde potvrdil svou rychlost a taky to, že zakončovat umí a vstřelil dva góly. Doufejme, že mu pomohou do dalších zápasů.

Emile Smith-Rowe – přišel rovněž v 69.min za Havertze. Jeho výkon se mi velmi líbil, neztrácel míče, dobře kombinoval a párkrát útok i sám potáhl. Dokážu si představit, že dostane větší vytížení.

Jorginho – naskočil v 73.min za Rice. Tradičně byl silný na míči a v rozehrávce. Propadl při jednom útoku soupeře. V nastavení poslal ale krásný pas na Martinelliho, který svůj únik proměnil.

Eddie Nketiah – přišel v 81.min za Jesuse a blýskl se hezkou asistencí na první Martinelliho gól.

Jakub Kiwior – v 81.min nahradil Gabriela, který měl zdravotní problémy a ukázal kde je jeho nejsilnější pozice, tedy na stoperu. Působil tam mnohem jistěji a v rozehrávce se mi za těch pár minut líbil.

Arsenal si konečně připisuje vítězství posílené o pět vstřelených branek, které by mohlo týmu vrátit důvěru ke střílení gólů. V úterý 30.1. od 20:30 nás čeká výlet na půdu Nottinghamu Forrest a následně důležitý domácí souboj s Liverpooolem.

Článek / hodnocení je osobním vyjádřením autora a nemusí se shodovat s názory ostatních členů redakce a čtenářů.   

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama