Vítězná šňůra pokračuje, Arsenal vyhrál v Sunderlandu 3:1

14.09.2013, 17:54 – František BorekProfil na Twitteru

• Rozhodčí: Martin Atkinson - Richard West, Harry Lennard | Stadium of Light
  • Sunderland
  • 1:3
  • Arsenal
    • 48' Craig Gardner (pen.)
    • 11' Olivier Giroud (as. Özil)
    • 67' Aaron Ramsey (as. Jenkinson)
    • 76' Aaron Ramsey (as. Giroud)

Komentář k utkání

Manažer Arsene Wenger musel řešit několik problémů. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů totiž ze sestavy vypadl Santi Cazorla a s virózou z reprezentačního srazu přicestovali Per Mertesacker a nová akvizice Mesut Özil. Vysoký stoper nakonec do zápasu nezasáhl, naopak Özil nechyběl v základní sestavě Arsenalu a odbyl si tak debut v dresu s kanónem na hrudi.

Arsenal už od začátku úvodního dějství na hřišti dominoval. Byl to právě on, kdo určoval tempo utkání a kdo jasně vládl v držení míče. Na první šanci se čekalo do jedenácté minuty, ovšem byla ihned proměněna. Gibbs krásně našel na polovině Sunderlandu Özila, ten ve vápně vybídl Oliviera Girouda, který šancí nepohrdl a poslal Arsenal do vedení. Domácí mohli odpovědět o tři minuty později, jenže Diakité po rohovém kopu pouze zatřásl břevnem. To byla jediná šance a kloudná akce „Black Cats“ v úvodním dějství.

Další šance patřily Theu Walcottovi. Poprvé jej vysunul aktivní Özil, jenže tváří v tvář Westwooda nepřekonal a při druhé šanci naopak po Wilsherově přihrávce zakončoval hlavou vedle. Ještě v nastavení prvního poločasu měli velkou šanci Walcott i Özil, oba ale neuspěli.

Sunderland do druhého poločasu poslal do hry Gardnera a krátce poté vyrovnal na 1:1. Johnson byl totiž ve vápně faulovaný Koscielnym a Craig Gardner nedal Szczesnému z pokutového kopu šanci. Celkově se domácí tým zvedl a pochopil, že jen bránit nebude na body stačit. V 59. minutě se střelecky prosadil Fletcher, ovšem gól nebyl pro ofsajd uznán. A tak udeřilo na druhé straně. Arsenal využil svůj takřka drtivý tlak z této pasáže hry v 67. minutě, kdy Jenkinson našel na hranici vápna Aarona Ramseyho a ten tvrdou ránou z voleje nedal Westwoodovi šanci. Arsenal tak znovu vedl.

Dvacet minut před koncem zápasu rozhodčí neuznal regulérní gól Jozyho Altidora, který potvrdil i nový brankový systém, neboť již předtím byl pískán faul Sagny. Další šanci domácích měl Gardner, jenže neuspěl a opět se trestalo na druhé straně. Po pohledné kombinaci vysunul Giroud do vápna Aarona Ramseyho, který chladnokrevně překonal gólmana a zvýšil na 3:1.

V závěru zápasu měly oba týmy ještě po jedné šanci, nicméně ani jeden se již nedokázal prosadit. Arsenal tak vyhrál 3:1 a po neúplném kole se může těšit z prvního místa v tabulce.