26.10.2013, 15:37 – / Filip Sedlák, Jiří Číhák

• Rozhodčí: Chris Foy - Peter Kirkup, Matthew Wilkes | Selhurst Park
  • Crystal Palace
  • 0:2
  • Arsenal
    • 47' Mikel Arteta (pen.)
    • 87' Olivier Giroud (as. Ramsey)

Komentář k utkání

Severolondýnský Arsenal cestoval k úvodním zápasu 9. kola Premier League do jiholondýnského Selhurst Parku. V něm hraje své domácí zápasy Crystal Palace, který zatím naplno platí hořkou nováčkovskou daň.

Arsenal vstoupil do zápasu aktivně a podle očekávání držel míč na svých kopačkách, již ve 3. minutě se do zakončení dostal Olivier Giroud, hlavou ovšem branku domácích přestřelil. Kvůli zranění třísel musel ještě v první desetiminutovce střídat Mathieu Flamini, nahradil ho mladík Serge Gnabry.

Obraz hry se příliš neměnil, míč drželi na svých kopačkách „Kanonýři“, jejich hře ale chyběla větší přímočarost. Domácí se naopak snažili využít každou možnost k zakončení, ze střední vzdálenosti to zkoušel Marouane Chamakh a chvíli po něm i Adlene Guedioura, obě střely ale skončily v rukavicích Wojciecha Szczesného.

„Gunners“ zahrozili především po střele Aarona Ramseyho, ten ale nedokázal prostřelit brankáře Speroniho. V závěru poločasu se do zakončení dostal také Olivier Giroud, mířil ale do středu brány, kde vše jistil Julian Speroni.

Lehce ospalý Arsenal z první půle vystřídal aktivní vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky. Hned v úvodu skvěle zapracoval ve vápně „Eagles“ Serge Gnabry a po chytré zasekávačce ho fauloval Adlene Guediora. Rozhodčí Foy nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Mikel Arteta – 0:1.

Hosté hrozili i nadále, Serge Gnabry se tlačil do zakončení, které mu znemožnil stoper Delaney. Výborným centrem se blýskl také Bacary Sagna, Olivier Giroud ovšem jeho pobídky nedokázal gólově využít.

Rozjetý Arsenal ale přibrzdila 65. minuta, Mikel Arteta fauloval na vlastní polovině rozběhnutého Marouana Chamakha a od rozhodčího Foye uviděl červenou kartu. Crystal Palace chtělo výhody jednoho muže v poli samozřejmě využít, proti byl ale Wojciech Szczesny, který během jedné minuty zlikvidoval dvě nebezpečné střely ze střední vzdálenosti. Nejdříve vytáhl na břevno pokus Joela Warda, chvíli na to si poradil i s volejem Milea Jedinaka.

I v deseti se ovšem obraně domácíh „Kanonýři“ hrozili. Ve slibné šanci selhal v 87. minutě Mesut Özil, o minutu později ale rozhodující úder zasadil domácím Olivier Giroud, jemuž připravil gólovou pozici na zlatém podnose Aaron Ramsey – 0:2.

Arsenal zvládl těžký souboj na půdě trápícího se nováčka Crystal Palace, podruhé v sezoně udržel v lize čisté konto a především si upevnil pozici na čele tabulky Premier League, kterou i po devátém kole povede nejméně o dva body.