Pohodový večer na Emirates. Arsenal nedal Hull City šanci a vyhrál 2:0

04.12.2013, 22:35 – Jiří Čihák, František Borek

• Rozhodčí: Andre Marriner - Gary Beswick, Mark Scholes | Emirates Stadium
  • Arsenal
  • 2:0
  • Hull City
    • 2' Nicklas Bendtner (as. Jenkinson)
    • 48' Mesut Özil (as. Ramsey)

Komentář k utkání

Arsenal začal prosinec domácím soubojem proti Hull City, který do britské metropole přijel povzbuzen víkendovým vítězstvím nad Liverpoolem. Arsene Wenger udělal, dle očekávání, v základní sestavě „Kanonýrů“ hned několik změn. Největším překvapením bylo bezesporu nasazení dánského útočníka Nicklase Bendtnera od první minuty.

Právě dánský střelec, který do ligového utkání naskočil v základní sestavě po více než dvou letech, rozjásal prochladlé Emirates Stadium již po dvou minutách. Carl Jenkinson z pravé strany přesně odcentroval do pokutového území a Nicklas Bendtner míč hlavou usměrnil za záda Allana McGregora.

Pro hostující fotbalisty to byla tvrdá rána, ze které se museli delší dobu vzpamatovávat. V blízkosti i uvnitř vlastního pokutového území museli svěřenci Steva Bruce řešit hned několik ošemetných situací, se kterými si ovšem se štěstím poradili.

Velkou příležitost měl Nicklas Bendtner, který nedokázal dorazit střelu Mesuta Özila, dvakrát prověřil McGregora také Aaron Ramsey, ani jednou si ovšem na skotského brankáře nepřišel. V závěru první půle se neujala ani hlavička Mesuta Özila a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro „Gunners“.

Ti vstoupili aktivněji i do druhé půle a během prvních dvou minut dokázali, stejně jako v prvním dějství, vstřelit rychlý gól. Tentokrát si balón vyměnili Aaron Ramsey a Mesut Özil a druhý jmenovaný se po měsíci a půl opět zapsal na střeleckou listinu.

Oba hráči si podobnou akci zopakovali o několik minut později, tentokrát v opačném gardu, zakončující Ramsey ovšem opět ztroskotal na McGregorovi v brance „Tigers“. Do zakončení se dostával také Santi Cazorla, jeho pokus byl ovšem zablokován.

V druhém poločase se přece jen osmělili i hosté, kteří hrozili díky střídajícímu Georgovi Boydovi, který ovšem hlavou minul. Na všech ostatních pokusech hostujících hráčů si smlsnul Wojciech Szczesny.

Domácí sice kombinovali na polovině hostí, ale výraznější gólové příležitosti už nepřišly. Arsenal si tedy ve středečním utkání bez větších potíží poradil s nováčkem z Hullu a v čele tabulky má nadále čtyřbodový náskok před londýnskou Chelsea, která zvítězila na půdě Sunderlandu 4:3. O víkendu ovšem čeká na „Kanonýry“ tvrdší oříšek, na Emirates Stadium tentokrát zavítá pátý Everton, který ve středu večer vykradl Old Trafford.