• 2:0
  • Arsenal vs. Fulham
    18.01.2014, 16:00
    Premier League, 22. kolo

Zlepšení ve druhém poločase přineslo góly i tři body, Arsenal porazil Fulham 2:0

18.01.2014, 17:53 – Jiří Čihák, František Borek

• Rozhodčí: Lee Probert - Simon Beck, Adrian Holmes | Emirates Stadium
  • Arsenal
  • 2:0
  • Fulham
    • 57' Santi Cazorla (as. Wilshere)
    • 62' Santi Cazorla

Komentář k utkání

Na vlas stejnou jedenáctku, jaká nastoupila v pondělí ve Villa Parku, vyslal Arsene Wenger do zápasu s Fulhamem, který na Emirates Stadium přicestoval v rámci 22. kola anglické Premier League. „Kanonýři“ byli před utkáním jednoznačnými favority, neboť „Cottagers“ jsou v lize až šestnáctí.

Úvod zápasu byl, podle očekávání, v režii domácího Arsenalu. Velkou příležitost měl po přihrávce Jacka Wilshera Mesut Özil, brankáře Stekelenburga sice překonal, před brankovou čarou ovšem míč odvrátil na roh Brede Hangeland.

Fulham se ale postupně osměloval a ve 26. minutě mohl jít do vedení. Centr Dimitara Berbatova odvrátil Bacary Sagna k Stevu Sidwellovi a ten z voleje protáhl Wojciecha Szczesného. Polský brankář musel být pozorný také o několik minut později, kdy se na něj hnal Ashkan Dejagah, Szczesny vyběhl včas.

Arsenal opět zahrozil po sandardce Santiho Cazorly, španělský kouzelník sice trefil jen zeď, od ní se ale míč odrazil k Sagnovi, který pohotově vystřelil na Stekelenburga. Holandský brankář, ve službách Fulhamu, střelu vyrazil před sebe a poradil si i s vyloženou šancí Girouda, který už ale dorážel z ofsajdové pozice. Hosté mohli domácí nedůslednost v zakončení potrestat po následném protiútoku, Kačaniklić si ale míč příliš předkopl a Szczesny byl včas z branky.

Druhý poločas začal závarem po rohu Fulhamu. Největší příležitost měl na hlavě Dan Burn, obrana „Gunners“ ale míč dokázala odvrátit do bezpečí. Poté následoval obrovský tlak domácích, který přinesl několik výborných šancí. Krásnou individuální akci předvedl Serge Gnabry, který se zbavil dvou protihráčů a levou nohou protáhl Maartena Stekelenburga.

Výbornou možnost měl v 56. minutě Bacary Sagna, který ve skluzu překonal hostujícího brankáře, ale podruhé míč zastavil na brankové čáře Brede Hangeland, obrovskou šanci dorazit míč do odkryté branky během několika následujících sekund promrhali Laurent Koscielny i Serge Gnabry. Obrovský tlak „Kanonýrů“ se stupňoval a v 57. minutě konečně vygradoval v úvodní branku. Rychlý ťukes Girouda s Wilsherem zakončil Santi Cazorla přesnou střelou k tyči.

Arsenal pokračoval v ofenzivní hře a o pět minut později se mohlo Emirates Stadium rozbouřit radostí znovu. Centr Nacha Monreala odvrátila obrana Fulhamu pouze k Santi Cazorlovi, který z druhého doteku zamířil opět přesně k tyči.

Na posledních dvacet minut vlétl na hřiště také Lukas Podolski a okamžitě ho bylo na hrací ploše cítit. Ihned po svém příchodu si vyměnil míč s Wilsherem a jeho střelu musel na roh zablokovat obránce Riether. Podolski byl ale při chuti, o dvě minuty později vypálil z dvaceti metrů a Stekelenburg míč vytěsnil na tyč.

V samotném závěru předvedli dva střídající hráči Fulhamu zajímavou akci, Pajtim Kasami poslal přesný pas za obranu na Darrena Benta, ten se dostal přes Wojciecha Szczesného, do odkryté sítě už ale, i díky ataku Laurenta Koscielného, usměrnit míč nedokázal. Nepovedlo se to ani na druhé straně Chamberlainovi, ten hlavičkoval po centru Cazorly těsně nad branku.

Arsenal zvládl další zápas z kategorie „povinných“ a Fulham, který v letošní sezoně pluje jen těsně nad sestupovými vodami, porazil díky Santimu Cazorlovi o dvě branky. Příští týden je na programu FA Cup, ve 4. kole prestižní pohárové soutěže přivítají „Kanonýři“ netradičně v pátek večer Coventry City.