Arsenal ztratil body v Southamptonu a může přijít o první místo

• Rozhodčí: Lee Mason - Jake Collin, Simon Long | St Mary's Stadium
  • Southampton
  • 2:2
  • Arsenal
    • 21' José Fonte (as. Shaw)
    • 54' Adam Lallana (as. Rodriguez)
    • 48' Olivier Giroud (as. Sagna)
    • 52' Santi Cazorla (as. Özil)

Komentář k utkání

Fotbalisté Arsenalu vycestovali, po hladkém postupu přes Coventry City v rámci FA Cupu, do jihoanglického Southamptonu, kde na stadionu St. Mary´s měli navýšit svůj náskok v čele Premier League. Jedenáctka, kterou poslal manažer Arsene Wenger do utkání, ovšem úvodní dějství vůbec nezvládla.

Domácí „Saints“ byli lepší po všech směrech a po zásluze vedli po první pětačtyřicetiminutovce 1:0, pojďme ale po pořadě. První větší příležitost měl domácí útočník Sam Gallagher, jeho pokus ovšem ještě mířil vedle. Pasivitu Arsenalu potrestali domácí gólově po dvaceti minutách. Luke Shaw odcentroval z levé strany do pokutového území a José Fonte, po souboji s Monrealem, usměrnil míč hlavou do sítě. Čisté svědomí nebude mít ani brankář Szczesny, kterému střela domácího obránce zapadla k přední tyči.

Aktivní hra „Svatých“ pokračovala i nadále. Dvě gólové šance měl na kopačce Sam Gallgher, k té první, z 36. minuty, přišel trochu jako slepý k houslím, když se k němu odrazil míč po neúspěšném odkopu Monreala. Domácí útočník ovšem nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče, podruhé pak jeho střelu zblokoval stoper Koscielny.

V závěru poločasu konečně zahrozil také Arsenal. Po rohovém kopu prodloužil míč hlavou Per Mertesacker a Laurent Koscielny zakončoval ve skluzu z malého vápna, Artur Boruc ale svůj tým podržel výborným zákrokem.

Začátek druhého poločasu byl z pohledu „Kanonýrů“ již daleko pozitivnější. Bacary Sagna poslal před branku Southaptonu střílený centr a Olivier Giroud jej patičkou usměrnil do sítě, po třech minutách tak bylo srovnáno! Ze strany Arsenalu to nebylo všechno, v 52. minutě přihrál Mesut Özil Santimu Cazorlovi a ten se z hranice pokutového území trefil přesně k tyči.

Radost vzal však hostům záhy domácí kapitán Adam Lallana. Útočník Rodriguez míč dostal do pokutového území a zpětnou přihrávkou našel právě nabíhajícího Lallanu, který chladnokrevně prostřelil Szczesného.

Arsenal se ale nevzdával a chtěl vstřelit třetí branku. Nejblíže k ní měl po výborné individualní akci Mesut Özil, německý playmaker prošel polovinou hřiště a jeho tečovaná střela skončila na břevně. Další výbornou příležitost ke skórování zazdil Nacho Monreal, který střelou z levé strany ohrozil pouze diváky sedící v horní části tribuny.

Tlak Arsenalu ukončil faul Mathieua Flaminiho z 80. minuty, za skluz oběma nohama napřed poslal francouzského středopolaře sudí Lee Mason pod sprchy. V závěru tak musel řešit několik ošemetných situací také Wojciech Szczesny, nejvíce problémů mu nadělal střílený centr Luka Shawa a následný střelecký pokus Josého Fonteho po rohovém kopu.

Vítězný gól na jedné či druh straně ovšem nepřineslo ani šestiminutové nastavení, a tak se Arsenal poprvé v roce 2014 musel se svým soupeřem o body podělit. Zítra mají na programu své zápasy i hlavní pronásledovatelé „Kanonýrů“ Manchester City a Chelsea, kteří mohou odsunout Arsenal až na třetí místo.