08.02.2014, 15:45 – / Filip Sedlák, David Lopaur

• Rozhodčí: Michael Oliver - Stuart Burt, Gary Beswick | Anfield Road
  • Liverpool
  • 5:1
  • Arsenal
    • 1' Marin Škrtel (as. Gerrard)
    • 10' Martin Škrtel (as. Gerrad)
    • 16' Raheem Sterling (as. Suarez)
    • 20' Daniel Sturridge (as. Coutinho)
    • 52' Raheem Sterling
    • 69' Mikel Arteta

Komentář k utkání

Velice důležité bylo pětadvacáté kolo nejvyšší anglické soutěže pro oba týmy, které se na Anfield Road střetly. Arsenal, který do Liverpoolu přicestoval jako tým hájící první místo tabulky, rozhodně nechtěl ztratit body, aby umožnil rivalům z Manchesteru a Chelsea vypracovat si jakoukoliv výhodu.

No a hned ve druhé minutě přibyly Arsene Wengerovi první vrásky. Michael Olivier nepochopitelně neponechal výhodu pro Luise Suaréze, kterého přidržel Per Mertesacker a odpískal přímý kop. To se nakonec ukázalo jako klíčové rozhodnutí, protože nádherný centr Stevena Gerrarda hned z první vážné akce doklepl do sítě slovenský reprezentant Martin Škrtěl, byť tato akce zaváněla těsným ofsajdem. Wojciech Szczesny byl bez šance, jelikož obrana na náběh několika hráčů téměř nereagovala.

No a o osm minut později se příznivcům londýnského klubu udělalo temno před očima ještě jednou. Tentokrát zahrával Steven Gerrard rohový kop a stejný muž, který otevřel skóre zápasu, poslal nechytatelnou hlavičku z hranice vápna do pravého rohu polákovy brány. 2:0 pro domácí a pro Arsenal to vypadalo opravdu špatně.

Liverpool se o minutu později dostal do dalších obrovských šancí. Prvně Sturridge neproměnil samostatný postup na Szczesnyho, aby následně Suaréz z další rozehrané standardky nastřelil téměř z voleje tyč.

Mesut Özil se poté rozhodl zakličkovat na polovině, byl obrán o míč a z následného protiútoku, kdy obrana Arsenalu opět byla totálně rozhozená, dostal do krásného náběhu míč Raheem Sterling, který jen uklidil míč do prázdné brány. A ve dvacáté minutě ho pouze už napodobil Sturridge, který, byť mu stál v cestě ještě Szczesny, se nemýlil a gólman Arsenalu se nemusel ani pohnout, jelikož věděl, že čtvrtému gólu již nezabrání.

Do konce poločasu už si ani jeden z týmů nevypracoval výraznější šance. Domácím toto skóre stačilo, Arsenal se naopak na více nezmohl. Brendan Rodgers tak do šaten odcházel s pocity, které snad ani on sám neočekával.

A to asi netušil, že za sedm minut bude ještě lépe. Opět sám postupující Sterling napoprvé Szczesnyho nepřekonal, nicméně míč se odrazil od nohou polského legionáře opět k němu, přičemž napodruhé se do prázdné brány již nemýlil. 5:0 a fanoušci hostů začali opouštět stadion.

Liverpool se ještě snažil navýšit své vedení, ale po hodině hry parádnímu přímému kopu Suaréze zabránil právě gólman Arsenalu, který vynikajícím zákrokem vyškrábl míč mířící přímo do šibenice na roh. Přestože Liverpool tlačil, gól dal Arsenal, byť se jednalo o pokutový kop. Ten naprosto s přehledem proměnil Mikel Arteta po Gerrardově faulu na Chamberlaina. Anglický reprezentant se dostal do vápna, kde ho liverpoolský veterán sestřelil skluzem, jelikož do souboje šel o chvíli později než bylo potřeba. V 69. minutě tak Kanonýři alespoň zmírnili stav na konečných 5:1.

Raheem Sterling ještě mohl zkusit vstřelit hattrick, ale Szczesny z tohoto souboje opět vyšel vítězně. Je ale s podivem, kolikrát domácí hráči šli veskrze sami do úniku a stáli tváří v tváři gólmanovi, který byl dnes z hostujícího výběru určitě nejlepším hráčem. To už do konce hrací doby zbývaly zhruba čtyři minuty.

Během nich, stejně jako během nastavené doby, se již nestalo nic podstatného. Wengerova družina tak odjížděla z Anfieldu pokořena a ponížena. Má čtyři dny na to, aby se z debaklu, který jí udělil Liverpool, oklepala. Na Emirates totiž 12. února zavítá Manchester United, jenž bude chtít určitě přerušit nevábnou sérii zápasů, kterou pod novým trenérem letos má. A Arsenal mu v tom bude muset zabránit, míní-li svou snahu útočit na titul zúrokovat v něco faktického.