• Carl Jenkinson
    • Emiliano Viviano

Komentář k utkání

Severolondýnští „Kanonýři“ se po vydařeném čtvrtfinále FA Cupu proti Evertonu přesunuli do bavorské metropole, kde se v rozzářené Allianz Areně postavili německému suverénovi Bayernu Mnichov.

Stejně jako před rokem musela Wengerova družina dotahovat dvougólové manko z prvního zápasu a stejně jako před rokem se musela vyrovnat i s obsáhlou marodkou. Na levém beku musel nastoupit Thomas Vermaelen, v brance se opět objevil Lukasz Fabianski, který nahradil suspendovaného Wojciecha Szczesného.

Hned od úvodu bylo znát, že si domácí nebudou chtít zkomplikovat situaci tak, jako se to stalo minulý rok, kdy po třech minutách otevřel skóre odvety Olivier Giroud. Fotbalisté Bayernu tentokrát drželi míč na vlastních kopačkách a hostující Arsenal se do hry příliš nedostával.

Po dvaceti minutách měli domácí první velkou šanci. Franck Ribéry z levé strany poslal míč do pokutového území a Arjen Robben z levé strany zakončoval, střela mu ovšem nesedla podle představ. Bayern se následně prosadil i gólově, Javi Martínez byl ovšem po centru Thiaga ze standardní situace v době zakončení v ofsajdu.

Jediná nebezpečná akce Arsenalu přišla v první půli po půlhodině hry. Všechno to začal nejaktivnější muž ve žlutém Alex Oxlade-Chamberlain, jenž drzým průnikem vybojoval zajímavou standardní situaci. Následná střela Santiho Cazorly byla zablokována na roh, po němž hlavou ohrozil Manuela Neuera Olivier Giroud. Tu největší šanci si schovali do závěru poločasu domácí fotbalisté. Po dlouhém obléhání velkého vápna prověřil Lukasze Fabianského nebezpečnou střelou Mario Götze.

Začátek druhého dějství přinesl dva slepené góly. Arsenal nejdřív neuhlídal Bastiana Schweinsteigera, kterému míč do ideální pozice předložil Franck Ribéry a německý špílmachr měl dost času i prostoru poslat Bayern do vedení. Z něj se ovšem zaplněná Allianz Arena neradovala ani dvě minuty. Lukas Podolski na druhé straně svedl souboj na hranici faulu s Philippem Lahmem, norský sudí ovšem nepískal, a tak mohl bývalý hráč Bayernu nekompromisní střelou z úhlu srovnat na 1:1.

„Kanonýři“ ožili. Pár sekund po vyrovnání Lukas Podolski hledal v pokutovém území Oliviera Girouda, před ním ovšem včas zakročili domácí obránci. Z hranice velkého vápna zkoušel štěstí Alex Oxlade-Chamberlain, jeho střela šajtlí ovšem Manuela Neueura nepřekvapila.

Arsenal v závěru otevřel hru a fanoušci si užili několik ofenzivních akcí na obou stranách. V samotném závěru mohl definitivní klid do řad Bayernu dodat Thomas Müller. Střídající hráč se postavil k exekuci pokutového kopu, který pochybným pádem „vybojoval“ Arjen Robben. Lukasz Fabianski ovšem jeho střelu nohama zastavil, a tak ani třetí penalta v tomto dvojzápase neskončila brankou. Když se na druhé straně neprosadil ani další střídající hráč Serge Gnabry, rozešli se soupeři v odvetném boji o čtvrtfinále Ligy mistrů smírně.

Postup ovšem stejně jako před rokem slaví bavorský celek, který si čtvrtfinále zajistil především v úvodním klání v Londýně. V květnu se může stát prvním týmem v historii, který obhájí vítězství v Champions League.