• 4:1
  • Arsenal vs. Sunderland
    22.02.2014, 16:00
    Premier League, 27. kolo

Arsenal si bez větších potíží poradil se Sunderlandem, dvěma góly se blýskl Giroud

22.02.2014, 17:50 – Jiří Čihák, František Borek

• Rozhodčí: Andre Marriner - Marc Perry, Peter Bankes | Emirates Stadium
  • Arsenal
  • 4:1
  • Sunderland
    • 5' Olivier Giroud
    • 31' Olivier Giroud
    • 42' Tomáš Rosický (as. Giroud)
    • 57' Laurent Koscielny (as. Cazorla)
    • 81' Emanuele Giaccherini

Komentář k utkání

Arsenal přivítal na Emirates Stadium severoanglický Sunderland, který přicestoval do britské metropole i s bývalým „Kanonýrem“ Vitem Mannonem v brance. Svěřenci Arsena Wenger měli jednoznačný cíl, po nevydařeném osmifinále Ligy mistrů s mnichovským Bayernem, se proti „Černým kočkám“ měli vrátit na vítěznou vlnu, a pokud chtěli nadále myslet na ligový triumf, nic jiného jim ani nezbývalo.

Podle očekávání udělal Arsene Wenger v sestavě několik změn, Mesut Özil dostal volno a jeho místo v sestavě zaujal Tomáš Rosický, po dvouzápasovém odpočinku se do sestavy vrátil také Olivier Giroud. Právě francouzský střelec, který je v posledních dnech terčem bulvárních médií kvůli údajné nevěře, ukázal svou chuť do fotbalu již po pěti minutách. Jack Wilshere se dostal po rychlé kombinaci do pokutového území, kde míč nezištně posunul právě k Giroudovi, jenž chladnokrevně uklidil míč k tyči.

Vedoucí branka „Gunners“ očividně uklidnila, domácí fotbalisté si pobyt na trávníku vyloženě užívali a proti bezzubému soupeři se hnali za dalšími góly. Blízko k němu měl Lukas Podolski, Ital Mannone ovšem nebezpečnou střelu německého reprezentanta vytěsnil mimo tyče. To se mu už nepodařilo ve 33. minutě, opravdu nepovedenou zpětnou přihrávku Santiaga Verginiho vystihl opět Olivier Giroud a míč poslal z levé strany přesně do branky Sunderlandu.

Střelecký apetit Arsenalu potvrdil dalším gólem Tomáš Rosický. Ještě před odchodem do šaten rozjel pohlednou kombinaci, kterou po přihrávce Oliviera Girouda sám úspěšně zakončil. V prvním poločase „Kanonýrům“ vyšlo úplně všechno a po zásluze tak vedli o tři branky.

Úplný začátek druhého poločasu patřil spíše hostům, nebezpečnou střelu Boriniho musel krýt prvním zákrokem v zápase Szczesny. Chvíli poté už ale začali znovu hrozit domácí fotbalisté. Po centru Sagny měli „Černé kočky“ velké štěstí, že si míč do vlastní sítě nesrazil stoper Vergini, po následném rohovém kopu už ale míč v síti skončil. Laurent Koscielny měl spoustu prostoru při výskoku v pokutovém území a přesnou hlavičkou zvýšil na 4:0.

Právě střelec čtvrté branky opustil hřiště v doprovodu klubového fyzioterapeuta v 67. minutě, věřme, že se nejedná o žádný vážnější problém francouzského fotbalisty. Právě on možná chyběl v rozhozené obraně o několik sekund později, když měl výbornou možnost ke skórování hostující Ki Sung-Yueng, Wojciech Szczesny jej ovšem vychytal.

Na druhé straně připravil gólovou šanci pro střídajícího Gnabryho Jack Wilshere, německý křídelník ovšem prováhal ideální moment ke střele a následně již nedokázal překonat Vita Mannoneho. Gólem neskončil ani pokus Sebastiana Larssona, jenž pálil na branku Wojciecha Szczesného ze standardní situace.

Sunderland se nakonec čestného úspěchu dočkal, když odražený míč napálil z dálky přesně k tyči Emanuele Giaccherini a snížil na 4:1. Arsenal svého soupeře v závěru ještě dokázal pořádně zatlačit, pátou branku ovšem ze svého snažení nevytěžil.

„Kanonýři“ si dokázali napravit sebevědomí. Po nevydařeném utkání s Bayernem Mnichov v domácím prostředí „smázli“ po výsledku 4:1 Sunderland. Přesně za týden čeká na hráče Arsenalu další utkání, v rámci 28. Kole Premier League zavítají na půdu Stoke City.